Youtube’da İzlenme Arttırmanın Yolları

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün sizlere Youtube ve izlenim sistemi hakkında bilgi vereceğim.Kanalınız var özgün içerik üretiyosunuz yeterince izlenim alamıyorsunuz veya kanalınızı büyütemiyorsunuz.Yeni kanal açan arkadaşlar bu tarz sorunlara kafasını takıp  hemen pes etme aşamasına geliyor.Hemen pes etmeyin.İçerik üretmeye devam edin.Kanalınızı güncel tutun belirli video günleri belirleyin.O günlerde video atmaya özen gösterin.

Öncelikle kanalınızın içeriği ne olursa olsun güncel konular üzerinden videolar çekmeye çalışın.Bu sayede başarılı bir içerikse viral olma olasılığı ve bir anda patlaması her dakika söz konusudur.Kanal logosu kapak fotoğrafı ismi hakkında kısmını düzgün ve özenli şekilde ayarlayın.

Video başlığı,açıklama ve etiket gibi ayarlar videonuzun aranmalarda çıkması için önemli kilit noktalardır.Bu yüzden bunları yazarken kelime araştırın ve videonuza uygun kelimeleri seçerek yazın.

Videonuzun küçük resmi çok önemli bir detaydır.Videonuzun küçük resmini seçerken videonuzun içinden kesit ile Adobe Photoshop yardımıyla güzel ve dikkat çekici görsel hazırlarsanız izlenim oranlarınız artıcaktır.

Kanalınızı güncel tutun bu sayede sizin içeriklerinize benzer kanallarda önerilenlere çıkma ve yönlendirme olma ihtimali daha yüksek olacaktır..

Oynatma Listelerinin çok büyük önemi vardır oynatma listesi (playlist) oluşturmayı unutmayın bu da aynı şekilde aramada çıkacağı için oynatma listelerinin adlarına dikkat edin.

Sosyal Medya hesapları oluşturarak video attığınızda düzenli olarak Faceobok,Twitter,İnstagram gibi platformlarda paylaşmayı unutmayın bu sayede daha fazla etkileşim alıcaksınız buna dikkat edin.

Kanalınızın belirli bir seviyeye gelmesi için bütün detaylara dikkat ederek hazırlamanız gerekmektedir.Bir sonraki yazılarımızda bütün konuları ele alacağız.Bizi takip etmeye devam edin.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*