WordPress Sitem Bakım Modunda Kalıyor! Çözümü

WordPress Sitem Bakım Modunda Kalıyor Hatası Nasıl Çözülür?

WordPress bildiğiniz üzere birçok fonksiyonu ile sektördeki en gelişmiş scriptler arasında yer almakta.Gerek temaları,eklentileri,kolay kullanışlı admin paneli,güvenlik önlemleri,en küçük detaya kadar mükemmel bir şekilde hazırlanan ve sürekli güncellenen bu scriptte bakım modu ve otomatik güncelleme geldiğinde güncellemeleri yapmak gibi birçok özellik bulunmakta.

WordPress güncelleme yaparken site kendini otomatik bakım moduna almaktadır.Güncelleme sayfasında bulunurken yanlışlıkla kapatırsanız veya güncelleme olduğu halde site açılmamışsa ve aşşağıdaki hatayı veriyor ise çözümü çok basit.Bu hata bazen çok can sıkıcı bir durum alabiliyor.Çözümü çok zor değil.Öncelikle her ihtimale karşı sitenizin yedeğini almayı unutmayın.

WordPress Briefly Unavailable for Scheduled Maintenance, Check Back in a Minute Hatası Nedir?

Bu hata bakım moduna alınıyor işlemler yapılırken birkaç dakika sonra tekrar kontrol etmeniz gerektiğinden bahsediyor.Eğer 2-3 dakika içinde sitenizde halen bu hatayı alıyorsanız.Şu işlemleri uygulayın.

Filezilla Programı yardımı ile site dosyalarına erişiyoruz.Filezilla programı yüklü olmayan arkadaşlar buradan yükleyebilirler.

Daha sonra site dosyalarına girdiğimizde public_html klasörüne giriyoruz

burada .maintenance veya Maintenance.php adlı dosya olacaktır.Bu dosyayı siliyoruz ve sitemiz düzelecektir.Tekrar güncellemeleriniz düzgün bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Sorun halen çözülmedi ise güncellemeye çalıştığınız tema veya eklentiyi silerekde sorunu çözebilirsiniz.Kafanıza takılan her türlü soruyu konu altından sorabilirsiniz.Yapamayan arkadaşlar iletişim adresimizden ulaşırsa sorunun çözümü için yardımcı olabiliriz.Herkese kolay gelsin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*