Sosyal Medya İçerik Takvimi ile Zirveye Ulaşın!

Merhaba Arkadaşlar,
Bugün sizlere internet ortamının vazgeçilmezi olan sosyal medyalar ile nasıl başarıya ulaşılabileceğini anlatacağım.Sosyal medyalar web ortamının büyük bir kısmında rol oynarken sitenize,uygulamanıza,şirketinize uygun kitlelere burdan ulaşıp tanıtımınızı yapabiliyorsunuz.Projeniz için olmazsa olmaz etken sosyal medyalardır.

İçerik Takvimi Nedir?

İçerik takvimi planlı bir şekilde önceden kitlenize göre analiz yaparak yapacağınız paylaşımlardır.Örnek verecek olursak
Pazartesi-Mizah
Salı-Web dünyası vs bu tarzda yapılan planlı çalışmalar sonucunda ortaya çıkar.Fakat bu analizleri doğru yapıp kendinize uygun bir şekilde içerik takvimini hazırlamanız gerekmektedir.Aksi takdirde sizin için kötü sonuçlarda doğurabilir.Sosyal medyada içerik paylaşımlarını yaparken gündem/magazin uygun şekilde yapılması projenizin kısa zamanda iyi sonuçlara ulaşılmasını sağlıyacaktır.
İçerik Takviminin Faydaları Nelerdir?
İçerik takvimi oluşturulduğunda günlük,haftalık,aylık bir şekilde kendi stratejinizi belirliyebilirsiniz.Bu şekilde yanlışlarınızı düzeltebilirsiniz.Kurumsallaşma ve kaliteli içerik konusundada sizi bir adım ileriye taşımadada yol gösterecektir.
Projenizin gelişmesine yardımcı olacaktır.

İçerik Takviminde Dikkat Çekici Başlıklar Nelerdir?
İçerik takviminde paylaşım yaparken üst başlıkların duyguyu hissettirme yönünden nasıl olacağı konusunda ise şu şekilde örnek verebiliriz.

Mizah: Paylaşımınızı mizahi bir şekilde yaparsanız insanların dikkatini büyük oranda çekecektir.

Hediye ve Çekiliş: Hediye vermeniz veya çekiliş yapmanız insanların daha çok ilgi göstermesine neden olabilir.Bu şekilde kitlenizin projenize ilgi göstermesini sağlıyabilirsiniz.

Sosyal sorumluluk ilkesi: Sosyal açıdan insanları duyarlı bir hale getirmek için bu tarz paylaşımlar yapabilirsiniz.

Samimi Paylaşımlar : Samimi paylaşımlar yaparak insanları sizi daha çok benimsemesine yardımcı olabilirsiniz.Örnek olarak çalışma ortamınızın fotoğrafları vs gibi.

Video: Videolar ile insanların dikkatini daha çok çekebilir viral bir hale getirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*