WordPress Seo Puanı Nasıl Yükseltilir?

Merhaba Arkadaşlar,
Bugün sizlere sitelerinizin seo puanlarını yükseltip arama motorları için nasıl optimize edebileceğiniz konusunda bilgilendirmeler yapacağım.Nacizane bilgilerimi sizlerle paylaşacağım arkadaşlar.Kendi yaptıklarımı ve faydasını gördüklerimi sizlere öneriyorum.
https://wmaraci.com/seo-analiz buraya giriyoruz sitemizi sorguluyoruz ve seo puanına bakıyoruz.
Bizim sitemizin puanı 86 olarak gözüküyor pekde fena sayılmaz yeni bir site için 🙂
Gördüğünüz gibi sitenize yararlı ve yararsız olanlar hakkında size detaylı bilgi sunuluyor.Eğer bu işlere yeni başlamış iseniz,Wordpress eklentilerinden “All in One Seo” eklentisi ile

Başlık (Title) Uzunluğu
Açıklama (Description) Uzunluğu
Anahtar Kelime (Keywords) Uzunluğu bunları eklentiyle kolayca ayarlıyabilirsiniz.Başka bir yazımızda bu konuya değineceğim.

H (Heading Tags) Etiketleri Nasıl Yapılır?
Heading Tags etiketleri herkes tarafından merak konusu olabilir.Seo araçlarında sitenizi sorguladığınızda mutlaka karşınıza sorun olarak çıkacaktır.Sitenize H1,H2,H3 Tags eklemek için ise aşşağıda vereceğim kodu sitenizin footer bölümüne ekleyin.

<center><h1>birblogyap</h1>
<h2>birblogyap</h2>
<h3>birblogyap</h3><center>

birblogyap kelimesini kendinize göre düzenleyin ve kaydedin.Seo puanınızı tekrar sorgulayın yükselme olacaktır.

Alt Etiket Bulunmayan Resimler Sorunu!
Öne çıkarılmış resim eklediğinizde konunuzla alakalı alt etiketler girmeyi unutmayın.
Burda örnekte gördüğünüz gibi özenli bir şekilde alt etiketleri ayarlayın.Eğer daha önceden alt etiket ayarlamadığınız resim var ise hepsini tek tek ayarlayın.Hepsini tek tek ayarladıktan sonra seo puanınızı tekrar kontrol edin halen Alt etiketlerde sorun gösteriyorsa detaylardan hangi resim olduğuna bakıp konuda düzenleme yapabilirsiniz.

Dış Linkler Nedir?
Dış linkler başka sitelere yönlendirdiğiniz bağlantılara denir.Dış sitelere verdiğiniz linklerin fazla olmamasına özen gösterin.Örnek olarak temanızda tema linkine yönlendirme var ise o tarz yönlendirmeleri düzenliyebilirsiniz.
Site ve Sayfa Hızı
Site ve Sayfa hızına dikkat edin yavaş bir site ziyaretçiyi ve Google’yi memnun etmeyecektir.Küçük derlemeler ile bildiklerimden yararlı olabilecekleri sizler için paylaştım.Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere 🙂

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*